TurkishEnglishGermany
Tek Cidarlı Akaryakıt Tankı

Tek Cidarlı Akaryakıt Tankı

Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi çeşitli petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin depolanmasına yarayan kaplara yakıt tankı / deposu / kabı / kazanı denir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir.

Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshasıda müşteriye gönderilir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depolama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcılı ve ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285  TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır.

Fuel-oil yakıtın kullanıldığı ısıtma sistemleri ve endüstriyel tesislerde ısıtıcı serpantin dahil olarak üretilen cihazların serpantinleri dikişli çelik çekme borudan (PN 6) imal edilmektedir. Isıtıcı boru üzerini kaplayacak şekilde sac kılıf yapılarak ısıtıcı etkisi artırılmaktadır. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su, kızgın su ve buhar kullanımına uygundur.

Zamanla tankın dibinde biriken pislik, su, tortu ve dip çamuru ilerleyen zamanlarda filtreler ve yakıt yollarının tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda temizlik için kullanılmak üzere cihaz üst ve ön kısmında menhol kapakları mevcuttur.

 

NKS NEHİR KAZAN YERÜSTÜ VE YER ALTI YAKIT TANKLARI ÖZELLİKLERİ

 

  • Tüm Yerüstü Ve Yer altı Ana Yakıt tankı imalatlarımız Birim Fiyat Poz No : 412-100 –TS EN 12285 1 – 2 Standardına uygun üretilmektedir.
  • Tüm Yerüstü Ve Yer altı Günlük Yakıt tankı imalatlarımız Birim Fiyat Poz No : 412-200 –TS EN 12285 1 – 2 Standardına uygun üretilmektedir.
  • Yakıt Tanklarımızda Tüm Akaryakıtlar, Makine yağları ve atık yağlar güvenle depolanabilir.
  • Akaryakıt tanklarımız atmosfere açık tipte dizayn edildiğinden Patlama ve gaz sıkışması tehlikesi barındırmaz.
  • Fuel-oil ve Asfalt Bitüm tanklarımızın Yüksek Serpantin ısıtma yüzeyleri sayesinde yakıt alımı güvenli ve hızlı olarak yapılabilmektedir.
  • Akaryakıt tanklarımızda 250 LT – 100.000 LT aralığıda istenilen ebat ve özellikte üreterek müşterilerimize sunmaktayız.
  • Yakıt tanklarımızda kullandığımız boya ve kaplamalar sayesinde korozyona dayanımı yüksektir.
  • İstenildiği taktirde Yakıt tanklarımızda Elektirik ısıtıcı serpantin Kulalnılabilmektedir.
  • İmalatlarımızda kullanılan malzemeler ilgili TSE ve Dünya standartlarına uygundur.

 

27 Aralık 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 3624 kez okundu