TurkishEnglishGermany
Yakıt Tankı

Yakıt Tankı Nedir, Yakıt Tankı Çeşitleri Nelerdir

Yakıt Tankı Tanımı: Yakıt veya türevi yağları depolamak amacıyla kullanılan Yeraltı ve Yerüstü montajlı çelik malzemeden üretilmiş, içinde barındırdığı yakıtın türüne göre Isıtıcılı veya Isıtıcız olarak imal edilen depolama tanklarıdır. Bu tanklar Tek ve Çift cidarlı olarak üretilmektedir.

Yakıt Tankı Standartı : Yakıt ve yağ tankları ile ilgili ülkemizde kullanılan standart TS EN 12285 ( Eski 712 ) standardı olup bu standartta kullanılacak malzeme tank ölçüleri ve tanka uygulanılacak test metodu açıklanmıştır.

Yakıt Tankları

Tek Cidarlı Yakıt Tankı

Tankta kullanılan gövde cidarsız ( yanlızca gövde ) olarak üretilen tanklardır, bu tür tanklarda sızıntı veya gövde hasarları göz önüne alınarak beton veya çelik malzemeden havuz yapılarak tankın bu havuzun içinde kullanılması önerilmektedir. Yeraltında kullanılan yakıt tanklarımız zift veya epoksi boya kullanılarak yalıtımları yapılmaktadır, yerüstü modellerimizde boya kaplamasının yanında dış etkenlere dayanımı artırmak için yakıt tankı Taşyünü üzeri galvaniz sac ile izole edilmektedir.

Çift Cidarlı Yakıt Tankı

Tankta kullanılan gövdeye ek olarak tankın gövde üzerine bir adaet gövde daha giydirilmesi şeklinde üretilen tanklara Çift Cidarlı Tank denir bu tür tanklarda 2. Gövdeye (cidara) kaçak test cihazı bağlanabildiğinden tankta oluşabilecek sızıntı ve kaçaklar takip edilebilmektedir. Yeraltında kullanılan yakıt tanklarımız zift veya epoksi boya kullanılarak yalıtımları yapılmaktadır, yerüstü modellerimizde boya kaplamasının yanında dış etkenlere dayanımı artırmak için yakıt tankı Taşyünü üzeri galvaniz sac ile izole edilmektedir.

 

Serpantinli Yakıt Tankları

Yakıt tankları içlerinde bulunan yakıtın türüne göre serpantinli ve serpantinsiz olarak üretilirler, içlerinde bulunan yakıt veya yağ dış hava sıcaklığından etkilenerek akışkanlığını yitirecek tipde olduğunda bu akışkanlığını tekrar kazanması amacıyla ısıtıcı serpantin yapılır bu serpantin ELEKTİRİK ISITICI – SICAKSU SERPANTİNİ- BUHAR SRPANTİNİ gibi sıstıcı akışkanın veya serpantinin türüne göre belirlenir.

Prizmatik Tip Yakıt Tankları

Şekil olarak prizmatik tipte üretilen genelde jeneratör gibi cihazların yakıt ihtiyacını karşılamak için yapılan küçük tonajlı yakıt tanklarıdır ve genellikle yerüstü kullanımında sıkça görülen tanklarımız izoleli olarak da müşterie sunulmaktadır.

Dik Tip Yakıt Tankı

Yankın konacağı alanlarda veya kullanılacağı birimde tank için ayrılan yerin dar olması ve yatay tipte yakıt tankının yerleştirilememesi durumlarında tank dik tip yapılarak kurulacağı alandan tasarruf edilir.

Paket Yakıt Tankı

Müşteri isteğine göre yakıt tankları kullanıma hazır şekilde paket olarak da üretilmektedir, yakıt tankına ek olarak 12 w – 24 w veya 220 w 380 w yakıt pompası Yakıt sayacı hortum ve yakıt tabancasından oluşan setler tanka montajı yapılarak kullanıcının tankı hemen kullanabileceği şekilde bir kabin içinde yollanmaktadır.

Yakıt tanklarıyla ilgili hertürlü soru ve talepleriniz için  www.nehirkazan.com veyainfo@nehirkazan.com adreslerinden 0312 354 30 55 ve 0541 409 27 11 numaralarından yardım alabilirsiniz

06 Ocak 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 2540 kez okundu